Datum objave: 1. lipnja 2026.

„Mali mirotvorci – mir počinje u našim glavama”

Povodom Međunarodnog dana mirotvoraca ugostili smo učenike Osnovne škole Mladost iz Osijeka zajedno sa svojom učiteljicom Martom Gubinom, pedagoginjom Biljanom Nikšić i nama dragim i čestim gostom Marijanom Gubinom voditeljem programa Mirotvorci.

Naši učenici 3. c, 4. b i 4. c razreda zajedno sa svojim učiteljicama Sanjom Mušćet, Antonijom Tolić Stojanov i Majom Pilipović sudjelovali su na radionici OŠ Mladost iz Osijeka i Udruge Mirotvorci pod nazivom Mir počinje u našim glavama. Radionica je osmišljena  kao dinamično i interaktivno iskustvo. Učenici prolaze kroz šest tematskih stanica na kojima, kroz igru, pokret i razgovor, uče kako prepoznati emocije, smiriti se u teškim situacijama, koristiti „ja-poruke”, razvijati toleranciju i suradnju. Poseban naglasak stavljen je na simboliku „mosta i zida” kao izbora u svakodnevnim sukobima. Radionica završava zajedničkim krugom i snažnom porukom: „Mir počinje od mene”. Cijelim događajem je koordinirao stručni suradnik pedagog Josip Vuleta.

Na radionici su nazočili Gradonačelnik grada Biograda na Moru gospodin Ivan Knez ( koji nam je omogućio svu tehničku potporu), ravnatelj Uprave za potporu i unaprjeđenje sustava odgoja i obrazovanja Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih gospodin Momir Karin te domaćin i ravnatelj OŠ Biograd Joško Brtan.

Autor: Josip Vuleta

Pročitajte još

Skip to content